Fidelix Ota yhteyttä

FIDELIX YHTEYSTIEDOT

Mitä asiasi koskee?

Palveluiden ja tuotteiden hankintaa

Myyntitiimin yhteystiedot löydät täältä.

Huoltoa

Huollon tiedot löytyvät tästä linkistä.

Yleisempää asiaa

Yleistiedot kuten laskutus ja osoitteet.

Käytä valikkoa tai kurkkaa kaikki yhteystiedot alta!

Yleinen asiakaspalvelu

info@fidelix.com

Kaikki yhteystiedot

Huolto valtakunnallinen (Pääkaupunkiseutu & muut alueet)

Huolto- ja työtilaukset arkisin klo 8-16
(ei tekstiviestejä)
+358 500 123451
huolto@fidelix.fi

DEOS-Huolto

+358 44 401 4518
huolto@assemblin.fi

Paikalliset huollon tiedot

Senterikuja 1, 00440 Helsinki

Onni Sorsa

Osastopäällikkö

onni.sorsa@fidelix.com +358 50 910 4968

Petri Jokinen

Aluejohtaja

petri.jokinen@fidelix.com +358 400 802 072

Teemu Kortelainen

Osastopäällikkö

teemu.kortelainen@fidelix.com +358 50 910 4423

Juha Parviainen

Myyntipäällikkö

juha.parviainen@fidelix.com +358 50 910 44 73

Jyrki Kankaanpää

Myyntipäällikkö

jyrki.kankaanpaa@fidelix.com +358 50 910 44 48

Luka Heinonen

Energiapäällikkö

luka.heinonen@fidelix.com +358 50 910 4369

Marko Ylönen

Energiapäällikkö

marko.ylonen@fidelix.com +358 50 408 7154

Pääkaupunkiseutu

Sentnerikuja 1, 00440 Helsinki

Juha Parviainen

Myyntipäällikkö

juha.parviainen@fidelix.com +358 50 910 44 73

Jyväskylä

Fidelix person

Heikki Kauppinen

Aluepäällikkö

heikki.kauppinen@fidelix.com +358 400 578 739

Kuopio

Leväsentie 23, 70780 Kuopio

Fidelix person

Heikki Kauppinen

Aluepäällikkö

heikki.kauppinen@fidelix.com +358 400 578 739

Oulu

Liitintie 13, 90630 Oulu

Fidelix person

Heikki Haikola

Aluepäällikkö

heikki.haikola@fidelix.com +358 50 910 4932

Savonlinna

Tuottajantie 10, 57220 Savonlinna

Fidelix person

Marko Karvinen

Projektipäällikkö

marko.karvinen@fidelix.com

Seinäjoki

Pirkkalankatu 9, 60320 Seinäjoki

Fidelix person

Rasmus Dahl

Projektipäällikkö

rasmus.dahl@fidelix.com +358 50 910 4411

Tampere

Muuraintie 5, 33920 Pirkkala

Fidelix person

Esa Ahlsten

Aluepäällikkö

esa.ahlsten@fidelix.com +358 40 532 0571

Turku

Puistomäenkatu 55, 20810 Turku

Eetu Vitikainen

Aluepäällikkö

eetu.vitikainen@fidelix.com +358 50 910 4459

Vaasa

Varastokatu 10, 65100 Vaasa

Fidelix person

Rasmus Dahl

Projektipäällikkö

rasmus.dahl@fidelix.com +358 50 910 4411

Mikko Toivonen

Maajohtaja

mikko.toivonen@fidelix.com +358 40 456 0290

Azeem Mohammed

Global Sales Director

azeem.mohammed@fidelix.com +358 50 910 4382

Guido van Erp

Business Development Manager 

guido.van.erp@fidelix.com +31 6 8394 9278

Maciej

Maciej Palka

Kumppanimyyntipäällikkö

maciej.palka@fidelix.com +358 50 523 11 22

Reinout Ederveen

Technical Lead

reinout.ederveen@fidelix.com +32 471 692 627

Pyydämme lähettämään laskut joko:
  1. sähköiseen laskutusosoitteeseen, tai
  2. paperilaskujen skannauspalveluun

Sähköinen laskutusosoite Fidelix Oy:

Yritys kuuluu rakennusalan käänteisen arvonlisäveron piiriin (AVL8§)

Vastaanottajan nimi: Fidelix Oy
Verkkolaskuosoite: 003717702690
Operaattori: Open Text Oy
Operaattorin osoite: 003708599126

Sähköinen laskutusosoite Fidelix Tech Oy:

Vastaanottajan nimi: Fidelix Tech Oy
Verkkolaskuosoite: 003733295917
Operaattori: Open Text Oy
Operaattorin osoite: 003708599126

Paperilaskujen skannaus

(huom. ei laskuja käyntiosoitteeseen)
Fidelix Oy
16811168
PL 861
00019 SSC

Fidelix Oy Y-tunnus: 1770269-0

Fidelix Tech Oy
16811168
PL 861
00019 SSC

Fidelix Tech Oy Y-tunnus: 3329591-7

Laskut pdf-tiedostoina: scanning.europe@liaison.com

Tero Kosunen

Toimitusjohtaja

tero.kosunen@fidelix.com +358 50 444 1200

Ilkka Vähämöttönen

Liiketoimintajohtaja – Urakointi, huolto ja elinkaaripalvelut

ilkka.vahamottonen@fidelix.com +358 40 745 6777

Lauri Halkosaari

Liiketoimintajohtaja – Tuoteliiketoiminta

lauri.halkosaari@fidelix.com +358 40 869 1856

Antti Koskinen

Tuotepäällikkö – BMS järjestelmä

antti.koskinen@fidelix.com

Juha Ilvespalo

Tuotepäällikkö – Pilvipalvelut

juha.ilvespalo@fidelix.com

Juha Rajanen

Tuotepäällikkö – Langattomat tuotteet

juha.rajanen@fidelix.com

Fidelix person

Ville Ramu

Tuotepäällikkö – Kotelot ja keskukset

ville.ramu@fidelix.com

Cloud Service

cloudservice@fidelix.fi

+358 400 361 007

  • Palveluiden käyttöönotot
  • Käyttäjätunnukset

Cloud Support

cloudsupport@fidelix.com

  • Tosibox & Valvomo PC-tilaus projekteille
  • Palveluiden tekninen ylläpito
  • Tosibox vianselvitys & readiness
  • Jälleenmyyjät

Salme Lassila

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

salme.lassila@fidelix.com

Tanja Peltoniemi

Head of People & Culture

tanja.peltoniemi@fidelix.com +358 40 546 6619

Sari Engen

Rekrytointi & työnantajakuva

sari.engen@fidelix.com +358 40 846 0743

Sari Miettinen

Myyntipäällikkö

sari.miettinen@fidelix.com +358 40 524 1028

Noutovarasto auki pääsääntöisesti ma-pe 07:00 – 15:30
Myllynkivenkuja 1, 01620 Vantaa


Tavaratilaukset: tilaus@fidelix.fi
Varasto: +358 50 534 2569

Myllynkivenkuja 1, 01620 Vantaa
Puh: +358 9 250 1288
info@fidelix.fi

Käyntiosoite Fidelix Tech Oy

Myllynkivenkuja 1, 01620 Vantaa


Käyntiosoite Fidelix Oy

Sentnerinkuja 1, 00440 Helsinki

Tuotetuki on vain Fidelix-jälleenmyyjien ja heidän henkilöstönsä käyttöön. Jos sinulla ei vielä ole tunnuksia palveluun, voit tilata ne täältä.